Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edimelidir?

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edimelidir?

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edimelidir?

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edimelidir?

Bilindiği üzere araç kiralama günlük, aylık ya da yıllık belirli prosedürleri karşılayarak kullanım hakkına sahip olunan bir kiralama hizmetidir. Araç kiralamalarda model, marka ve segmentlerle farklılık göstermektedir. Araç kiralamak istediğiniz zamanlarda kesinlikle kiralama şirketlerini iyi incelemeli ve karşılaştırmalısınız. Global olan ya da kurumsal olan bir firma tercih ettiğiniz zaman daha prosedürlü ve kaliteli bir hizmet alırsınız.

Global ve kurumsal olarak hizmet sağlayan firmalar dünya ve ülke çapında kiralama hizmetlerini profesyonel bir şekilde yaptıkları için kesintisiz ve kaliteli bir hizmet sağlarlar. Aracı kiraladıktan sonra teslim alırken ve teslim ederken belirli noktalara dikkat edilmelidir. Araç kiralamaya karar verdikten sonra firmanızı seçerek ön rezervasyonunuzu oluşturunuz. Yapılan rezervasyon için firma sizi teyit etmek için tekrar arar. Bu arama ile firma sizden bazı prosedürleri yerine getirmenizi ister. Yaşınız araba kiralama için uygunsa, araç kiralamak için kendi adınıza bir ehliyet bulunuyorsa ve adınıza kayıtlı bir kredi kartınız varsa ön rezervasyonunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Araç kiralama işlemlerinde artık rezervasyonu yaptıktan sonra aracı teslim almak için firmaya gitmenize gerek yoktur. Artık araç kiralama firmaları müşterilerin taleplerine göre aracı adrese teslim etmektedirler. Araç kiraladıktan sonra aracı teslim alırken muhakkak dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Aracın bütün avadanlıklarını kontrol sağlamalısınız, aracı size teslim eden personel ile aracın içini ve dışını çok iyi bir şekilde kontrol sağlamalısınız, aracı teslim eden personelin dikkat etmediği hasar ya da sorunlu olan kısımları kesinlikle bildirmeniz gerekir.

Araç içerisinde bulunan deformeleri, kaza tespit tutanağını ve ruhsatı kesinlikle çok iyi bir şekilde kontrol sağlamalısınız. Aracın teslim alırken km ve yakıt ibresini kontrol ederek teslim tutanağına yazılmasını sağlamalısınız. Aracın üzerinde bulunan lastik markalarını kontrol etmelisiniz ve problemli olan araçları kesinlikle teslim almamalısınız. Tüm bu detayları cep telefonunuza da kaydetmelisiniz fotoğraf ya da video olarak elinizde bulunması yararınıza olacaktır.

 

Oto Kiralama İşlemlerinde Kasko Ve Sigorta Şartları Nelerdir?

Oto kiralama işlemlerinde kasko ve sigortanın geçerli kalabilmesi için kiralayan kişinin dikkat etmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Malatya oto kiralama şirketinden kiralama yapan kişiler alkol ve uyuşturucu kullanması durumunda aracın sigortası tamamen geçerliliğini yitirecektir. Kiralanan aracı kullanırken trafik kurallarına da son derece dikkat edilmesi gereklidir. Eğer trafik kurallarına uygunluk göstermezse her türlü maddi ve manevi hasarda sorumlu tutulur.

Oto kiralama işlemleri amacına uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Ticari araçlar dışında herhangi bir araç yük taşıma işlemlerinde kullanılmamalıdır. Eğer bu araçlarla yük taşınırsa kasko ve sigorta devre dışı kalacaktır. Tüm hasar ve kazalarda sorumluluk ve ödemeler size ait olacaktır. Araçtan ineceğiniz zaman kesinlikle anahtar ve ruhsat yanınızda olması gereklidir. Çünkü aracın herhangi bir koşulda çalınması durumunda oto kiralama şirketi sizden aracın anahtarını ve ruhsatını isteyecektir. Bu konu oldukça hassas ve önemlidir.

Oto kiralama yaptığınız araçla herhangi bir kazaya karıştığınız zaman suç tek taraflı ise trafik polisi ile birlikte bir tutanak tutmalısınız. Eğer suç çift taraflı ise karşı tarafında ehliyetinin, ruhsatının birer örneğini ve tutulan tutanağın bir örneğini kısa süre içerisinde kiralama yapmış olduğunuz firmaya kesinlikle iletmeniz gereklidir. Tüm bu kural ve şartlara uygunluk gösterdiğiniz zaman kasko ve sigortadan rahatlıkla yararlana bilirsiniz. Aksi durumlarda ise kesinlikle tüm zarar size ait olacaktır.

Rent A Car Firmasından Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Araç ihtiyacınız olduğu zaman rahatlıkla bir rent a car firmasından kiralama işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için araca ne kadar süre ihtiyacınız var, hangi amaçla kullanacaksınız, araç kiralamak için şartları yerine getiriyor musun gibi soruların yanıtını aldığınız zaman rahatlıkla kiralama işlemlerini yapabilirsiniz.

Malatya Rent a car firmasından araç kiralayabilmeniz için ehliyet sahibinin kesinlikle 21 yaşında olması gereklidir. Sigorta şirketinin belirlemiş olduğu bu önemli nokta orta ve üst sınıf araçlar için 25 yaş, büyük araçlar içinde en az 28 yaş olarak belirlenmiştir. Ekonomik, orta ve üst sınıf araçların kiralana bilmesi için ehliyet sahibinin ehliyetinin almasının üzerinde 2 yıl geçmesi gereklidir. Lüks ve büyük araç kiralamak isteyen kişiler için bu süre 3 yıla çıkmaktadır.

Kiralanan aracı ikinci bir başka sürücüde kullanacaksa bu kiralama aşamasında firmaya bildirilmelidir. 2. Sürücünün bilgileri de kontrata işlenecektir. Bununla birlikte 2. Sürücü de kasko ve sigortaya işlenmiş olur herhangi bir problemde kasko ve sigorta devre dışı kalmaz. 2. Sürücü niteliğinde olan kişinin de yaş ve ehliyet şartlarına kesinlikle uygunluk göstermesi gereklidir.

Araç kiralama işlemlerinde kilometre sınırı da ücrete dahil edilmektedir. Belirlenmiş olan kilometre aşımı durumunda ek ücret uygulanır. Sınırsız kilometre olarak belirtilen araçlarda herhangi bir kilo metre sınırı bulunmamaktadır. Araç kiralama işlemlerinde sona geldiğiniz zaman anlaşmış olunan fiyatın tamamını ya da bir kısmını kredi kartı ile, havale yolu ile ya da paypal ile ödeyebilirsiniz.

Araç kiralama işlemlerin prosedür tam olarak böyle işlemektedir. Oldukça basit fakat dikkat gerektiren bir işlemdir. Kurumsal ve global olan bir firmadan araç kiralamanız daha kolay ve kaliteli hizmet alarak gerçekleşir. Aracı sadece kiralarken değil kullanırken de dikkat etmelisiniz aynı zamanda teslim ederken de dikkati elden bırakmamanız gerekir.

Malatya Rent A Car

7/24 Rezervasyon

Dilediğiniz An Bize Ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2020 Carfleet Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.